Masowe Biegi Przełajowe o Puchar Starosty Powiatu Iławskiego - wyniki

1026 września 2017 r. na terenach Plaży Miejskiej,  Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II w Suszu  oraz na kompleksie sportowym ORLIK, odbyły sie Masowe Biegi Przełajowe o Puchar Starosty Powiatu Iławskiego. Zawody skierowane były do dzieci i młodzieży Szkół Podstawowych i Szkół Ponadpodstawowych z naszego powiatu.Ogółem w zawodach wystartowało 278  uczestników , którzy rywalizowali na 8 dystansach, od 300m do 1500 m.

Wojewódzkie Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Iławie

P9160258W sobotę 16 września 2017 roku na Stadionie Miejskim w Iławie odbyły się Wojewódzkie Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych według regulaminu CTIF. Do rywalizacji o tytuł Mistrza Województwa Warmińsko-Mazurskiego stanęli obrońcy tytułu mistrzowskiego poprzedniej edycji zawodów oraz najlepsi zawodnicy i zawodniczki reprezentujący poszczególne powiaty Warmii i Mazur. Łącznie w rywalizacji uczestniczyło 19 drużyn młodzieżowych drużyn pożarniczych w dwóch kategoriach – 8 dziewczęcych i 11 chłopięcych.

Jubileusz 130-lecia OSP Kisielice

kisielice 1Uroczystości jubileuszu 130-lecia OSP Kisielice,rozpoczęły się złożeniem raportu Prezesowi ZOW ZOSP RP dh Gustawowi Markowi Brzezinowi oraz hymnem strażackim „Rycerze Floriana”, po czym odczytano nazwiska strażaków, którzy odeszli na wieczną służbę. Przybyło wielu gości zaproszonych, delegacje jednostek OSP z Susza, Butowa, Gorynia, Jędrychowa, Klim i Łęgowa, przedsiębiorcy i darczyńcy, rodziny naszych strażaków, sympatycy straży oraz mieszkańcy Kisielic.

1 września - obchody 78 rocznicy wybuch II wojny światowej [FOTORELACJA]

DSC 0158Tegoroczna uroczystość upamiętniająca 78 rocznicę wybuchu II wojny światowej rozpoczęła się w samo południe uroczystą mszą świętą w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Iławie. W obchodach udział wzięli kombatanci, przedstawiciele władz lokalnych, służb mundurowych i duchowieństwa, harcerze, młodzież szkolna oraz inni mieszkańcy powiatu iławskiego.

Wręczono nagrody w dziedzinie kultury fizycznej oraz w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury

DSC 021819 czerwca wręczono nagrody Zarządu Powiatu Iławskiego w dziedzinie kultury i sportu. Wyróżniono zarówno zawodników, jak i trenerów, którzy w 2016 roku uzyskali szczególne osiągnięcia. Nagrody wręczali Marek Polański - Starosta Powiatu Iławskiego oraz Michał Młotek - Przewodniczący Rady Powiatu Iławskiego. Wśród nagrodzonych znalazł się Zespół "Iława Gospel Singers", który swym występem urozmaicił część artystyczną uroczystości. Ale nie tylko, wokalnie oraz muzycznie zaprezentowali się również uczniowie Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Iławie.