Wojewódzkie Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Iławie

P9160258W sobotę 16 września 2017 roku na Stadionie Miejskim w Iławie odbyły się Wojewódzkie Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych według regulaminu CTIF. Do rywalizacji o tytuł Mistrza Województwa Warmińsko-Mazurskiego stanęli obrońcy tytułu mistrzowskiego poprzedniej edycji zawodów oraz najlepsi zawodnicy i zawodniczki reprezentujący poszczególne powiaty Warmii i Mazur. Łącznie w rywalizacji uczestniczyło 19 drużyn młodzieżowych drużyn pożarniczych w dwóch kategoriach – 8 dziewczęcych i 11 chłopięcych.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia reprezentacji na murawę stadionu oraz złożenia meldunku przez Młodzieżowego Komendanta Zawodów dziesięcioletnią druhnę Zuzannę Woś z OSP Mątyki. Oficjalnego otwarcia dokonał Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Olsztynie Druh Gustaw Marek Brzezin.

zawody1

zawody2

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, a sędzią głównym był kpt. Mirosław Ochlak.

Jako pierwsze zostało rozegrane ćwiczenie bojowe - najbardziej widowiskowa konkurencja sportu pożarniczego. Następnie zawodnicy rywalizowali z sztafecie pożarniczej. W każdej z tych konkurencji walka była niezwykle zacięta i do samego końca Mistrzostw nie było wiadomo, kto stanie na najwyższym stopniu podium.

Po zakończeniu startów i podsumowaniu wyników wprowadzono drużyny na uroczyste podsumowanie. Sędzia główny Mistrzostw podkreślił, że zawody zostały rozegrane w sportowej i przyjaznej atmosferze, a następnie odczytał wyniki:

• Grupa Dziewcząt:
  • Miejsce I - Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Brzozie Lubawskie.
  • Miejsce II - Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Rogóż,
  • Miejsce III - Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Biała Piska.
  • Grupa Chłopców
  • Miejsce I - Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Kalinowo.
  • Miejsce II - Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Lenarty.
  • Miejsce III - Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Brzozie Lubawskie.
  • P9160230
  • P9160233
  • P9160240
  • P9160226

Zwycięzcy otrzymali puchary i medale, nagrody rzeczowe oraz wysokie nagrody finansowe ufundowane przez licznych sponsorów. Wręczenia trofeów dokonali Prezesi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP dh Gustaw Marek Brzezin i Powiatowego dh Stanisław Kastrau, Zastępca Warmińsko Mazurskiego Komendanta wojewódzkiego PSP w Olsztynie bryg. Robert Fliciński oraz przedstawiciele samorządów i Nadleśnictwa Iława.

Na zakończenie głos zabrał Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP w Olsztynie, który serdecznie podziękował startującym drużynom oraz organizatorom zawodów, a także życzył dalszych sportowych sukcesów i bezpiecznego powrotu drużyn do swoich miejscowości.